Ofsetový tisk

Co je to ofsetový tisk?

Ofsetový tisk je založen na odpudivosti vody a mastné tiskové barvy, která je nanesena na gumový přenosový válec, z kterého se pak barva „obtiskuje“ na papír. Zjednodušeně.
Principem barevného ofsetového tisku je pak soutisk 4 základních tiskových barev CMYK (C-azurová,M-purpurová, Y-žlutá, K-černá). Soutiskem těchto 4 barev se poskládá celý plnobarevný obraz tiskoviny.

Tisk přímými Pantone barvami (předem namíchaný odstín barvy) se dnes používá ojediněle. Svůj význam si však ponechává pro tisk formulářů, hlavičkových papírů, obálek a jiných tiskovin, kde je potřeba dodržet přesnou barevnost.

Ofsetový tisk
Ofsetový tisk - výhody

Jaké jsou výhody ofsetového tisku?

 

  • Ofsetový tisk je tisková technologie výhodná pro tisk velkého množství materiálů, velkého nákladu tiskovin. Například pro výrobu tisíců kusů časopisů či katalogů nebo desítek tisíc letáků.

 

  • Určit přesnou hranici výhodnosti dle množství tiskovin mezi ofsetovým, digitálním a velkoformátovým tiskem není možné. Výběr totiž ovlivňují i parametry jako jsou formát tiskoviny, barevnost, knihařské zpracování, druh použitého papíru, ale i potřebná rychlost výroby.

 

  • V případě tisku přímými barvami, lze do stroje nalít i moderní barvy – metalické barvy, perleťové barvy, reflexní barvy nebo například fluorescenční.

 

Jak u nás funguje OFSETOVÝ TISK?

 

1. Odeslání nezávazné poptávky včetně tiskových dat

Emailem odešlete Váši poptávku i tisková data. Pokud jsou data objemná, pošlete je např. službou uschovna.cz. Data zkontrolujeme, poradíme s výběrem materiálu a prověříme vhodnost tisku ofsetem. Cenovou nabídku Vám obratem odešleme na email.

NEZAPOMEŇTE UVÁDĚT: počet druhů/mutací, celkové množství, balení a způsob doručení

2. Potvrzení objednávky

Po Vašem odsouhlasení ihned tiskneme.

NEZAPOMEŇTE POSLAT: fakturační údaje a adresy doručení

 

3. Tisk ofsetem do 4-6ti pracovních dnů

Doba výroby ofsetem je závislá na náročnosti tisku a dodatečných knihařských technologiích (falcování, laminování, výsek apod.). Zpravidla garantujeme dodání tiskovin do 4-6ti pracovních dnů.

 

4. Doručení tiskovin

Okamžitě po dokončení výroby Vás informujeme emailem o možném osobním odběru, nebo expedujeme přepravní společností na Vaši adresu.

Co vše vyrábíme ofsetovým tiskem?

Bloky, brožury, booklety, bulletin, ceníky, certifikáty, cestopisy, časopisy, dárkové poukazy deníky, diáře, desky s chlopněmi, diplomy, DL karty, dokumentace, dopisy, dotazníky, formuláře, hlasovací lístky, hrací karty, jídelní lístky, jmenovky, kalendáře, katalogy, knihy, komiksy, košilky/pásky na knihy, kroniky, kupóny, leporela, letáky, magazíny, manuály, menu, nálepky, nápojové lístky, návody, noviny, novoročenky, obálky, omalovánky, parkovací karty, pásky, permanentky, PF, plakáty, podpisové karty, pohledy, poukazy, poznámkové bloky, pozvánky, produktové karty, přání, samopropisovací bloky, sbírky, sborníky, sešity, skládané letáky, skripta, složenky, smlouvy, story karty, svatební oznámení, školní diáře, štítky, trhací bloky, učebnice, vánoční přání, visačky, vizitky, volební letáky/noviny, vouchery, vstupenky, vystřihovánky, zápisníky, zpěvníky, zpravodaje.

Jiří Kaňák

1 recenze

před rokem
Naprosto profesionální. Takto má vypadat služba zákazníkovi. I při zadání náročného tisku historických poutačů si pracovníci tiskárny dali sami od sebe tu práci, že provedli rešerši webu k získání porovnání s dobovými materiály, sami provedli korektury a zásadní měrou přispěli k dokonalému výsledku tisku. Opravdu jsem byl velmi mile překvapen. Služba jak má být, ještě o dost lepší 🙂 Jinde už tisknout nebudu. Jiří Kaňák

Holdy-Kurth Mouyabi

12 recenzí

před 9 měsíci
Rodinna tiskarna, se kterou se komunikuje jedna basen a tisknout s nimi je radost!

Beata Banikova

3 recenze

před 5 měsíci
Absolutně skvělá spolupráce, milý a profesionální přístup za rozumné cen. Prošli jsme si kolečkem hledání vhodné tiskárny a jsme rádi a vděčni, že jsme vás objevili. Děkujeme za špičkovou spolupráci. MOLECOOL

Bezplatná poptávka na ofsetový tisk 🙂

2 + 15 =

Akční Tisk – Zaručeně Spolehlivá Tiskárna

Michelská 4/11

140 00 Praha 4 – Michle

tisk@akcnitisk.cz

605 243 867

Pondělí - pátek

8:00 - 17:00

Po dohodě možné

NONSTOP

© Akční Tisk s.r.o. 2022 | Zásady zpracování osobních údajů | Tyto stránky používají cookies | IČ: 03697614